52. kolo hokejovej Tipos extraligy

27.02.2012 Celý región

HK POPRAD - HC 05 Banská Bystrica 2:3 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. Suchý, 31. Svitana - 4. Jabrocký, 12. Sýkora, 65. rozh. nájazd premenil Jokila, vylúčení: 4:9 na 2 min., navyše Kovačevič (Poprad) na 5+DKZ za údery, Bambúch (B. Bystrica) na 5+DKZ za údery
rozhodovali: Müllner - Valach, Výleta
1602 divákov

HK AF: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, D. Kramár - Strömberg, Koskinen, Vaic - Michal Chovan, Balán, R. Rapáč - Svačina, A. Kroták, P. Svitana - Škovira, S. Takáč
HC 05: Chorošun - Huba, M. Grman, Brňák, Cebák, Bambúch, Kubka, Novajovský, Beňa - Ján Sýkora, Jokila, Kristoffersson - Kútny, Miroslav Hlinka, Jabrocký - M. Kokavec, Pulliainen, L. Novák - T. Hričina, R. Heizer, Češík

Poprad sa pustil do Bystričanov s chuťou a už na konci 3. minúty sa ujal vedenia, keď úvodnú presilovku využil strelou od modrej Suchý. Hostia však dokázali kontrovať už o necelú minútu po šikovnej kombinácii 2. útoku a presnému zakončeniu Jabrockého. V 12. minúte sa presadil aj 1. útok hostí, keď po fatálnej chybe Fabiana ostali pred Melicherčíkom osamotení dvaja Bystričania, ktorí túto situáciu učebnicovo využili na vedúci gól. Bystričania sa dostali na koňa, hrali s chuťou a domáci sa naopak začali psychicky trápiť. V závere úvodnej časti mali góly na hokejkách Kristoffersson aj Kútny, domácich však podržal Melicherčík. V 17. minúte sa mohol po druhý krát presadiť Kristoffersson, ale nariadené trestné strieľanie zakončil strelou vedľa bránky. Aj v prostrednej časti pokračoval svižný hokej, hra sa prelievala z jednej strany na druhú a oba tímy sa snažili o ďalší gól. Ten sa podarilo vsietiť domácim v 31. minúte, keď Svitana švihom z uhla prekvapil Khoroshuna a vyrovnal. Poprad v závere tretiny nedokázal využiť 2-minútovú presilovku o dvoch hráčov a tak bolo pred záverečnou časťou všetko otvorené. V nej oba tímy vystupňovali tempo, zvýšili dôraz a snažili sa prikloniť misky váh na svoju stranu. Častokrát sa na ľade iskrilo, vznikali zárodky šarvátok, ale ani presilovky nepomohli mužstvám k skórovaniu. V záverečných minútach čaroval Khoroshun pri tutovkách Stromberga a Svačinu. Aj v predĺžení hrali prím brankári a pozorné obrany, takže o výsledku museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V ňom predviedli pevnejšie nervy Bystričania, ktorí si po góle Jokilu pripísali cenné víťazstvo.

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: \"Dnes sa potvrdilo, že ak chceme v takýchto stretnutiach vyhrávať, musíme začať už od prvej tretiny. Prvú tretinu sme trochu prispali, boli sme málo aktívni, málo dôrazní a slabší v osobných súbojoch. K druhej tretine sme pristúpili aktívnejšie, začali sme hrať tvrdšie a dôraznejšie. Mrzí nás nevyužitá presilovka 5 na 3, v ktorej sme mohli strhnúť víťazstvo na našu stranu.\"
Vladimír Országh, asistent trénera B. Bystrice: \"Bol to typický zápas play-off. Vidno, že obe mužstvá sú už naštartované. My sme v prvej tretine začali veľmi dobre a boli sme aktívnejší, domáci však potom pridali na dôraze a boli nebezpečnejší najmä v presilových hrách. Kľúčové momenty boli naše oslabenia, ktoré sme ustáli. Nájazdy sú lotéria a my sme boli šťastnejší.\"

HC Košice - MHC Mountfield Martin 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)
Góly: 23. Spilar, 42. S. Gron (Jenčík), 49. Hvila (Martin Chovan), 57. Pašek (Spilar, Hvila) - 8. Škumát (Themár, Vartovník), 35. Brcko (Miroslav Ižvolt, Macejka), 38. Galamboš (Matejka, Fadrný)
Vylúčení: 3:3 na 2 min
rozhodovali: P. Grečko - Korba, M. Smrek
4336 divákov

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Hvila, Dravecký - Matúš Chovan, Mlynarovič, Spilar
Martin: M. Šimko - Brcko, M. Výborný, Matejka, Zukal, Škumát, Tupý, Leško - Kriška, V. Škoda, Fadrný - M. Sobota, Galamboš, Michal Važan - Macejka, Zeliska, Miroslav Ižvolt - Themár, J. Cíger, Vartovník

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Góly: 9. R. Školiak (Pálffy, R. Konečný), 10. J. Hruška (Vyrúbalík), 14. Holovič (Kutálek, Šátek)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Harant (Žilina) na 10 min za nešp. správanie
rozhodovali: P. Jonák – M. Orolin, Kacej
1887 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Linet, Kubiš
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Jankovič, Pojkar, Křetinský, Magušin, Gula - Pálffy, J. Hruška, R. Školiak - Kutálek, Holovič, Šátek - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - J. Jurík, Klejna, R. Konečný

HKm Zvolen - HK Nitra 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 16. V. Baláž (Brabenec, P. Zuzin), 23. P. Zuzin (V. Baláž) - 17. Hamrák (Vosátko), 18. G. Saliji (Hrnka, M. Segľa), 39. G. Saliji (M. Segľa)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Brabenec (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Martin Bača a Tománek (obaja Nitra) 10 min za nešportové správanie
presilovky 1:0
rozhodovali: Kubuš - Gajan, M. Grečko
1 532 divákov

Zvolen: Škrečko (41. Trenčan) - Marek Ďaloga, Jindra, M. Vantroba, J. Mucha, Hraško, Juraško, Ťavoda - P. Zuzin, Brabenec, V. Baláž - Marek Slovák, L. Jurík, Čurilla - Síkela, M. Jurík, Otčenáš - Méry, Puliš, Šiška
Nitra: I. Fedor - Martin Bača, Tůma, Árvay, Vosátko, Ordzovenský, Gurčík, K. Grman, (30. - 40. min) Šumichrast - G. Saliji, M. Segľa, Hrnka - H. Ručkay, M. Štefanka, Tománek - Mašlonka, Hamrák, Kropáč - Uhnák, Káčer, Radulay

1.Košice53342116 185:121107